Aasta Puitehitis 2013

Laulasmaa rannamaja võitis “Aasta Puitehitis 2013” võistlusel peaauhinna.
Arhitektid: Lembit-Kaur Stöör, Ülo-Tarmo Stöör
Sisearhitekt: Kätlin Ölluk
Insener: Kristjan Kaares (KTR Projekt)

Väljavõte žürii protokollist:

Aasta Puitehitiseksvalis žürii ÖÖ-ÖÖ Arhitektide poolt projekteeritud suvemaja Laulasmaal. Hoone paistis silma keeruka ja põneva arhitektuurse lahendusega, mis tulenes ühelt poolt tellija soovist olla loodusega kooskõlas ja teisalt kohaliku omavalitsuse ettekirjutustest. Ühte vormi on suudetud valada ringikujuline põhiplaan ja viilkatus, mis moodustavad intrigeeriva komplekti. Eripärase arhitektuurse lahendusega kaasnenud ehitustehnilised ja funktsionaalsed sõlmed on arhitekti poolt suudetud lahendada eeskujulikult ja detailitundlikult. Objekt on hea näide sellest, kuidas põhjalikult koostatud ehitusprojekti järgi saab ehitada kvaliteetse hoone(Olev Ehitus OÜ). Lisaks projekteerijatele peab tunnustama ka ehitajat, kes on suutnud keeruka objekti väga hea kvaliteediga teostada. Kõik see saab aga võimalikuks tänu arhitekti usaldamisele ja teadlikule tellijale, keda siinkohal samuti tunnustama peab.

Traditsiooniline maa-arhitektuuri vorm on lahti harutatud ja seejärel arhitektide poolt neile ainuomasel viisil kokku pandud. Tulemuseks on tänapäevane, keskkonda sulanduv elamu.

Hoonega tõestatakse, et viilkatusega tänapäevane maja pole ilmtingimata küünilaadne, räästata, vanutatud puidust talumajapidamise abihoone.

Võrreldes mõne teise konkursile esitatud elumajaga tundusid selle suvemaja proportsioonid inimese mõõtmetega kõige loomulikumalt suhestuvat. Maja välist vormi vaadates tekkis tunne, et seest võib leida mingeid sopikesi ja nurgataguseid, millega pererahvas ei oska õieti midagi peale hakata. Aga see tunne haihtus sees ringi vaadates: tegu oli läbimõeldud, hästiplaneeritud, praktilise, kuid samas mitte igava, vaid sooja ja hubasena mõjuva koduga. Pähe tuli ka mõte, et kas maja eksterjöör oleks heledamat värvi puitvoodri puhul pigem võitnud või kaotanud? Praegune tume toon tekitab tugevalt eksootilisema iseloomu, hele värv oleks ehk sõbralikum, kuid võib-olla ka tavapärasem. Teisalt, ega need huvitavad vormimängud kaarjate seinte, sopilisele majale “peale venitatud” katusega ja rütmika akendejaotusega selle maja välisilmet igavaks niikuinii ei lase muutuda.

Rannamaja

Ülemiste Terminal

Promenaadi maja realiseerumas

Promenaadi maja võistlus

EKA

Aasta Puitehitis 2013

Maarja Magdaleena kirik Mustamäel

Veerenni ärihoone

Märka Sõltuvust

Ajaloomuuseum Maarjamäel

Sütevaka Humanitaargümnaasium

Tammsaare park

Tondiraba jäähall

Tartu Maratoni monumendi animatsioon

Palverändurite keskus Roldalis

Kitsas 15 kortermaja

Mängumaja

MMC Vilnius – kaasaegse kunsti keskus

Tark Maja

Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi juurdeehitus

Otsa- ja balletikooli ühishoone

Eramaja Nõmmel

Anne noortekeskus

Air Baltic’u reisijate terminal

Palamuse O.Lutsu Kihlekonnamuuseumi külastuskeskus

Burger

Tartu Maraton 50 – ajutine monument

Tartu Maratoni monument

Eesti Maaülikooli Kreutzwaldi 5 õppehoone juurdeehituse võistlus

Eesti Vabariigi Suursaatkonna hoone Riias

enne ÖÖ-ÖÖ’d

Suvemaja Kamuflaaž